Bezpečnost lahví 12. 12. 2017

Jsme výrobcem unikátních nádrží pro  skladování vodíku při 1000 barech. Často se klienti ptají na bezpečnost  skladování vodíku v ocelových nádržích.

Hlavním důkazem, že ocelové nádrže jsou tím nejbezpečnějším a  nejodolnějším řešením skladování vodíku při extrémně vysokých tlacích v  porovnání s kompozitovými nádržemi je zkouška průstřelem, kterou jsme  provedli ve spolupráci s VŠB – TUO. Tyto nádrže neprostřelí ani kalibr  se speciálním wolframovým jádrem, který je k dispozici pouze Útvaru  rychlého nasazené PČR. Při průstřelu byla použita střela Lapua Scenar  ráže 338 s olověným jádrem (standardní výbava zásahových jednotek v ČR),  pláštěm s otevřenou špičkou (OTM – Open Tip Match) a zúženým zakončením  ve tvaru „Boat Trail“.

Pro srovnání se můžete podívat i na průstřel 200 barové láhve (použita  střela  Lapua Scenar ráže 338 s olověným jádrem), kdy střela sice projde  pláštěm láhve, ale dojde pouze k úniku plynu z láhve, nikoliv k jejímu  roztržení.

Hlavní výhodou použití ocelových nádrží a lahví v porovnání s  kompozitovými je odolnost vůči takto extrémnímu mechanickému porušení v  extrémních podmínkách.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
Online meeting

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít