Jiří Brož se stal generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS a.s. 2. 7. 2018

Jiří Brož se stal generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS a.s.

Novým generálním ředitelem  společnosti VÍTKOVICE CYLINDERS a.s. se od 2. července stal Dr. Ing.  Jiří Brož MBA, který dosud pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti  VÍTKOVICE, a.s., má zkušenost z řízení tuzemských i zahraničních firem.  Ve funkci nahrazuje Mgr. Inž. Jerzyho Koscielniaka, který byl  generálním ředitelem VÍTKOVICE CYLINDERS od roku 2011. Jerzy Koscielniak  neodchází, zůstává nadále generálním ředitelem společnosti VITKOVICE  MILMET v polském Sosnovci a posílí i jeho pozice v mateřské CYLINDERS  HOLDING.

Skupina Cylinders Holding je světovým lídrem v oblasti výroby  ocelových lahví, tlakových nádob a aplikací s aktivním uplatňováním  strategie "Cylinders 4.0". Strategie je založená na neustálém zlepšování  parametrů svých výrobků. Dále je postavena na nabídce aplikací lahví,  jako jsou zásobníky, svazky, kontejnery, trailery a komplexní řešení pro  přepravu stlačeného plynu, vč. komplexního servisu a služeb, ať už jde o  prodej CNG, periodické zkoušky láhví, pronájmy svazků a kontejnerů.  Láhve na technické plyny z CYLINDERS HOLDING jsou téměř všude ve světě.  Skupina intenzivně rozvíjí aktivity mimo země EU. Velký potenciál je v  zemích Blízkého východu, v Africe a Americe.

Je velice úspěšná v byznysu spojeném s alternativními palivy (CNG)  pro automobily. V poslední době se mluví hodně o vodíku, jako o palivu  budoucnosti. Ale pro VÍTKOVICE CYLINDERS to není nové téma. Již v roce  2015 firma reagovala na rostoucí poptávku a má vyvinutou technologii na  vysokotlaké vodíkové nádrže až do 1000 bar, což je světový unikát.

---

Jiří Brož (48 let) přichází ze společností VÍTKOVICE, a.s., kde byl  obchodním ředitelem. Dříve působil ve společnosti V-NASS, a.s. rovněž na  pozici obchodního ředitele. Zahraniční zkušenosti získal jako ředitel  pobočky pro Česko, Slovensko a Polsko u švýcarské firmy Stahl und Metal a  na pozici ředitele obchodně-technického zastoupení VÍTKOVICE a.s. pro  oblast Perského zálivu v Saúdské Arábii. Dále pracoval jako project  manager u ropných společností v USA. Jiří Brož je absolventem Vysoké  školy báňské –Technické univerzity Ostrava, kde získal titul inženýr a  doktor v oboru Metalurgie a materiálového inženýrství. Titul MBA (Master  of Business Administration) mu byl udělen na Newport University v USA.  Hovoří anglicky, německy a rusky.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
Online meeting

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít