Vítkovice Milmet upozornily na nutnost dodržovat vysokou čistotu vnitřního povrchu vysokotlakých lahví 8. 6. 2023

Vítkovice Milmet upozornily na nutnost dodržovat  vysokou čistotu vnitřního povrchu vysokotlakých lahví

Společnost Vítkovice Milmet, polská dceřiná firma české skupiny Cylinders Holding, poukázala na rizikové použití nevhodných tlakových lahví pro styk s potravinami. 

Na základě zkušeností z trhu Vítkovice Milmet upozornily potravináře na fakt, že například používání vysokotlakých lahví, které dříve sloužily pro sněhové hasicí přístroje, není v souladu s předpisy pro potravinářství, a to včetně pivovarnictví. Čistota povrchu uvnitř lahve má například vliv na kvalitu prodávaného piva, ale také na zdraví lidí.

V poslední době se na trhu začínají používat pro potravinářské účely lahve, které pro tyto aplikace nebyly vyrobeny. Navíc se může jednat i o lahve, které nejsou řádně značeny, nebo není zřejmé, kdy byly naposledy revidovány. Milmet na tento fakt upozornil výrobce potravin i pivovary, jelikož takové chování může nejen ohrozit zdraví a bezpečnost lidí, ale případný incident by mohl vrhnout negativní světlo na celé potravinářské odvětví. Zdraví a bezpečnost je největší prioritou skupiny Cylinders Holding.

Problém s vnitřní čistotou mohou také vykazovat lahve dovezené z mimoevropských zemí, či lahve použité z jiných plynárenských aplikací, lahve po dlouhé době používání apod. Vnitřní čistota lahví a obsah možných závadných látek se bohužel odpovídajícím způsobem nekontrolují a může tak docházet k porušování evropských předpisů pro styk s potravinami či předpisů pro medicinální použití.

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
Online meeting

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít