Vítkovice Milmet z Cylinders Holding zprovoznily nejnovější linku na lakování a antikorozní ochranu lahví 17. 4. 2023

Vítkovice Milmet z Cylinders Holding zprovoznily nejnovější linku  na lakování a antikorozní ochranu lahví

Společnost Vítkovice Milmet sídlící v polském Sosnovci, která patří do české skupiny Cylinders Holding, v těchto dnech zprovoznila inovativní práškovou lakovnu propanbutanových lahví. „Díky nové technologii získávají lahve antikorozní povrch nejvyšší kvality. Kapacita linky je až 18 tisíc lahví denně,“ upřesnil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

Podle Jerzyho Koscielniaka, generálního ředitele Vítkovice Milmet linka umožní nejen výrazné zvýšení výrobních možností, ale také dokáže nahradit starší technologie. Díky tomu Vítkovice Milmet účinně sníží spotřebu elektřiny a zemního plynu. Ruku v ruce s tím optimalizují „uhlíkovou stopu“ své produkce. „Klesne i spotřeba práškových barev, a to o více než pětinu,“ uvedl Koscielniak.

Společnost Vítkovice Milmet je jedním z největších výrobců ocelových lahví v Evropě. Ročně vyrobí přes 1,45 milionu lahví na propanbutan a chladiva. Propanbutanové lahve se používají v domácnostech, pro grily a outdoorové aktivity,  ale také pro vysokozdvižné vozíky či obecně v dopravě. Lahve na chladiva směřují nejčastěji do potravinářského průmyslu.

Investice do nové lakovací linky v Polsku byla v řádech několika desítek milionů korun. Jde ale jen o jednu z řady modernizačních a robotizačních investičních akcí, kterých Cylinders Holding za poslední dva roky uskutečnil násobně více.

Tržby skupiny Cylinders Holding, globálně působícího výrobce bezešvých ocelových lahví a vysokotlakých nádob loni vzrostly z necelých pěti na více než šest miliard korun. Ukazatel EBITDA narostl na zhruba 631 milionů, tedy o asi 66 milionů korun. Vítkovice Milmet v polském Sosnovci jsou jednou z největších výrobních společností holdingu a firmou, která se loni největší měrou podílela na provozním zisku skupiny.

 Kontakt pro média: Eva Kijonková, mediální zastoupení, tel. +420 721 857 097 

Cylinders Holding a.s.
Členové skupiny Cylinders Holding a.s.
© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
Online meeting

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít